Уморни сте од плаќање на видео игри!?

Објавено на 30 октомври, 2012 во 12:23

Доколку е така, постојат илјадници online старници кое се бесплатни.

 

Иако ваквите игри не се технички напредни како оние од компјутер, PlayStation или Xbox…може да најдете неколку интересни примероци.

Напредокот како online играње, како 3D графика или пак групно online играње ја надокнадуваат таа разлика.

Погледнете кои се најдобрите сајтови, кои ви нудат гејмерска содржина.

1.Newgrounds – Сајтот нуди мноштво на игри, кои се обично поврзани со конзоли. Исто така постои и многу добра поддршка.

2. Shockwave – од акција па до спорт или стратегија, оваа страница нуди игри за секого, вклучувајќи ги и смејните игри.

3. addictinggames – интересна мешавина помеѓу одбрани  игри и нивните сопствени креации, треба да ги задоволат скоро сите.

4. Kongregate – страница која има голема колекција на online хитови

5. Armorgames – како што сугерира името, овој сајт содржи мноштво на стратешки  игри. Војна, фантазија и научна фантастика се теми кои се присутни во голем број.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.