Обетки кои го „гушкаат“ увото: Нешто поинакво, креативно и забавно

Објавено на 4 февруари, 2022 во 14:00

Покрај класичниот накит, се повеќе брендови и дизајнери предлагаат украси кои се различни, а често има и мали кристали, полускапоцени камења и нежни форми. Креативноста и дизајнот на накит во светот на обетките има посебна ниша, доколку сте за нешто различно, ова се одлични идеи.

Овој тип на накит одлично оди со подигнати фризури, за подобро да се истакне.

Фото: pinterest

Покрај фиксните делови, има и разни приврзоци и апликации.

Фото: pinterest

Прстените се меѓу хит деталите во светот на обетките.

Фото: pinterest

Во овој креативен свет се истакнува и пирсингот, на внатрешниот дел од увото.

Фото: pinterest

Извор: 24sata.hr

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.