Од светло сина до бебешка розова: Комбинации со пастелни бои за девојки

Објавено на 13 јануари, 2022 во 13:49

Романтичните тонови имаат посебно место во светот на стилот и се над трендовите – да го одбележиме стилскиот почеток на годината со женствени креации за едноставен, пристоен изглед. Благите нијанси одговараат на сите прилики, даваат нежна женственост во вечерните часови, а ние ги сакаме во текот на денот како дел од деловен аутфит.

Бојата на ванила и благо бело кафе изгледаат совршено на хармоничен дневен аутфит.

Големите волнени марами се одличен додаток на стилот при ниски температури.

Од комбинациите совршено изгледаат жолтата и лавандата.

Неодамна во многу продавници се појавија двобојни кул тренерки.

Оваа боја на деловен план изгледа толку смирувачки и елегантно.

Светло сината боја е дел од модната класика, ја сакаат дами чиј стил е претежно неутрален и практичен.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.