Оние прекрасни 70-ти: Како кул девојките носеле марами на косата

Објавено на 9 јуни, 2022 во 10:32

Овој стилски елемент доаѓа од ерата на хипиците, кога девојките ја украсувале својата долга коса со разни лелеави детали. Еве неколку идеи од кои лесно можете да се инспирирате:

Големите и малите марами се во стилска рамка со децении, а во времето на лошите фризури добро доаѓаат како стилски спас.

Честопати марамата се комбинирала со облеката, не само боја, туку и мотивот.

Една летна комбинација којашто и денеска се „копира“.

Боите имаат посебно место во модата на седумдесетите, исто како лесните материјали.

Еден од брендовите кои го вратија овој стил на модната сцена е Гучи.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.