Повторно се во тренд: малите чанти со светли бои ја освојуваат сезоната

Објавено на 17 февруари, 2022 во 10:48

Главна карактеристика на овие мали креации е нивната посебна нијанса. Не стојат многу, но супер се забележуваат во уличните стилови, ги носиме и дење и ноќе. Секојдневниот стил има неколку посебни омилени, а меѓу нив се оние мали чанти кои станаа врвен хит пред неколку години. Сега тие се враќаат на сцената, во пресрет на пролетта и се со посебни бои.

Портокаловиот детаљ на секоја комбинација ќе и го даде тој посебен шмек.

Бојата на сонцето е симбол на позитивност и модна радост.

Ако работите не се вклопуваат заедно, стилистите предлагаат – две, но мали.

Предноста на малата чанта е нејзиниот голем потенцијал на полето на креативноста.

Прада ја врати колекцијата од почетокот на векот, тоа се мали чанти украсени со кристали.

Меѓу одличните идеи се сочно црвената и светло розовата боја.

Извор: 24sata.hr

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.