Штикли за пролет 2022: Бои, детали и некои необични елементи

Објавено на 16 февруари, 2022 во 13:40

По сезоните на пандемијата, дизајнерите решија да се вклучат во супер креативна игра, па штиклите за пролет и лето доаѓаат украсени со многу стилски елементи. Од златни штикли со машни и слични предмети, оваа година ќе носиме нешто полудо.

Модната куќа Balmain предлага прекрасни модели инспирирани од гламурот.

Брендот Тифани Хил го потпишува дизајнот во знакот на цветните мотиви.

Донатела Версаче смета дека треба да носиме светли чевли со зашилен пети.

Модната куќа Loewe има смисла за хумор – има штикли кои личат на лак за нокти.

Брендот Lanvin исто така верува во моќта на високите потпетици – има некои импресивно високи примероци.

Брендот Bottega Veneta има голем број на хитови, нивните чевли секако се меѓу најбараните.

Комбинација од крзно и лента предлага брендот Altuzarra.

Брендон Максвел има предлог за оние кои сакаат ретро тренд и машнички.

Извор: 24sata.hr

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.