Мед и жолчка за прекрасна кожа

Објавено на 5 јануари, 2016 во 08:20

За нега на кожата некогаш е потребно толку малку,само две состојки –мед и жолчка.

Измешајте лажичка мед со жолчка. Смесата нанесете ја на чиста кожа на лицето и вратот. Оставете да делува 20-ина минути а потоа измијте со млака вода. По чистењето на кожата задолжително нанесете го вообичаениот хидратантен крем.

Смесата од мед и жолчка ќе ја навлажни и нахрани вашата кожа. Маската е погодна за сите типови на кожа а може да се нанесува еднаш неделно.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.