Најдобриот избор на модни додатоци за претстојната зима

Објавено на 9 јануари, 2016 во 07:55

Зимата како годишно време секогаш ни дава можност да експериментираме и комбинираме модни додатоци кои на пример во некој екстрмно топол период од годината не можеме.

Тука се неодминливите,капи, шапки, ремени, шалови и ракавици со или без прсти, дел од модните детали кои во сечиј моден избор додаваат шарм и топлина. Светски познатите дизајнери за секоја зимска сезона понудуваат широк спектар на модни додатоци.

Различни стилови, кроеви, материјали, модели, дизајни, принтови и дезени,ваше е само да имате желба за комбинирање.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.