Интензивни бои на ноктите оваа пролет

Објавено на 1 април, 2016 во 07:33

Пролетта и летото делуваат многу инспиративно за нов изглед на нашата коса, шминка, но и на ноктите.

Кога станува збор за најновите трендови кај ноктите, оваа пролет и лето се препорачува нормално, уредни нокти и многу интензивни бои.

Најзастапени бои на нокти кај светските модни брендови се портокаловата, розевата, зелената, сината, темно сината, металик сива, неизбежната црвена, бордо, и црна.

 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.