Предлози за новогодишен фустан

Објавено на 15 декември, 2015 во 09:45

Дали сеуште размислувате за фустанот што ќе го носите во новогодишната ноќ? Овие неколку модели можат да помогнат ако сеуште имате дилема во што ќе се појавите на дочекот на Новата година.

Наместо потрага во последните денови, одберете навреме фустан. За тоа е потребно добро да се загледате во вашата фигура, да го потврдите вашиот стил, да внимавате на бојата на вашата кожа и секако на детаљите како што се фризурата, накитот, кондурите и ташната.

Впечатокот што сакате да го оставите над саканиот е исто така значајна работа. Па и местото каде ќе ја поминете најлудата ноќ а можеби и друштвото. Изборот е ваш.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.