Сини усни, стил тренд вгодина

Објавено на 17 декември, 2015 во 10:21

Козметичката компанија Pantone Universe ги претстави двете нови нијанси на кармини кои треба да бидат хит за следната 2016-та година.

Првата е Rose Quartz, нежна боја на розев кармин, а втората е Serenity blue. Син кармин кој треба да ги направи усните егзотични, необични и забележителни.

Како изгледа Serenity blue на дамите кои веќе го пробаа?

 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.