Како нозете да ви изгледаат подолги?

Објавено на 18 декември, 2015 во 08:07

Жените кои се пониски сонуваат за тоа да имаат долги нозе. Во продолжение ви претставуваме три совети како да направите оптичка илузија со должината на вашите нозе.

1. Носете отворени чевли

Чевлите можат да ви помогнат, но и да ви создадат проблем кога е во прашање додавањето на должина на вашите нозе. Би требало да се одлучите за чевли со отворен преден дел кој ќе ги прикрие само прстите, а остатокот отворен. Ако имате вакви обувки, па дури и да се рамни, повеќе ќе ви помогнат од повеќето модели на чевли со високи потпетици. Во спротивно ќе изгледате уште пониско.

2. Носете здолништа и панталони со висок струк

Панталоните и здолништата со висок струк се ваши најдобри пријатели ако сакате нозете да ви изгледаат подолго. Панталоните со висок струк се вистинскиот избор за вас, бидејќи на тој начин ќе додадете неколку оптички сантиметри на вашите нозе.

3. Носете панталони и чорапи во иста боја како чевлите

Панталоните или чорапите треба да ви бидат иста боја со чевлите. Така ќе создадете илузија дека нозете ви се долги се’ до врвот на прстите. Ако не носите чорапи, препорачливо е чевлите да ви бидат во беж нијанса.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.