Тренди и оваа зима…

Објавено на 24 декември, 2015 во 07:52

Добро е ако можете да ги следите сите модни трендови и од сè да имате по некое ново парче во гардеробата. Но, ако не можете да си го дозволите тоа, тогаш вложете малку повеќе во неколку клучни парчиња кои задолжително треба да ги имате и да ги комбинирате.

Кожни панталони

Не се препорачуваат за пополни девојки, бидејќи целосно ги следат и оцртуваат облините.

Широки џемпери

Се носат и оние кои се тесни и кратки, но широките џемпери кои прават да изгледате слободно и опуштено, се хитот на оваа зима.

Здолниште до колена со А-крој

Елегантни се и одлично се комбинираат со салонки, но и со рамни чизми.

Карирана кошула

Одлично парче гардероба, со оглед на тоа што може да се комбинира и со фармерки и со класични панталони или здолниште.

Црвени чевли

Женствени и секси, а мажите ги обожаваат.

Плетен шал и капа

Не само што ќе изгледате симпатично, туку и ќе бидете стоплени дури и кога е најстудено.

 

 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.