Боја за енергија

Објавено на 26 декември, 2015 во 07:45

Бојата влијае на нашето расположение, велат истражувачите. Исто така, според бојата можеме да ја зголемиме енергијата а секој ден има посебна боја и тоа:

Понеделник: црвена боја

Вторник: жолта

Среда: виолетова

Четврток: портокалова

Петок: зелена

Сабота: бела

Недела: сина

Жените во месечен циклус не би требало да носат црвена, но ако тоа го правите, ублажете ја енергијата со зелената, бидејќи таа смирува, во комбинација со жолта која тоа смирување ќе го зголеми.

Ако се занимавате со хуманитарна работа или ораторство, ќе бидете најуспешни во сина. Истражувачите треба да облекуваат портокалова, а лекарите зелено. Виолетовата е бојата на наставниците и професорите.

За работа со деца најпримерна е зелената, бидејќи дава свежина и младолик изглед. Ако треба да одите на важен состанок ќе ви помогне жолта, а на разговор сина.

 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.