Инспирација за пролетен стил од една од најпознатите личности

Објавено на 16 мај, 2022 во 10:48

Љубител на ретро стилови и една од оние кои гласно се залагаат за купување винтиџ облека, таа има поширока палета на кратки работи. Оваа сезона овој тренд е многу популарен, го предложија голем број дизајнери.

Шеесетите беа години на бунт и големи промени во општеството, а мини здолништето имаше посебна улога во се. Денеска го носиме како секојдневно парче, со различни street style комбинации.

Бела е една од оние кои мини здолништето го сметаат за практично парче за топлите денови.

А коженото здолниште е одлично, особено за лежерните додатоци како што се патиките.

Бела носи краток црвен костим кога сака да биде во центарот на вниманието.

. Познатиот модел наоѓа инспирација и во светот на тениските сетови.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.