Викенд предлог комбинации со високи потпетици

Објавено на 17 декември, 2021 во 14:28

Тие нè прават повисоки, ни даваат елеганција при движење а во исто време стојат на различни парчиња, од обични фармерки и тесни фармерки до лелеави фустани. Без разлика на тоа каква забава имате, обоените салонки се голема предност. Доколку не сте подготвиле нешто посебно за прослава, изберете класика и крунисајте ја со специјални салонки.

Високата потпетица е секогаш добар стилски придружник.

Не двоумете се да комбинирате светли тонови, овие денови се создадени за посебен аутфит.

Зелената и сината боја ја формираат основата на впечатлива комбинација за секое излегување.

Дневна комбинација со црвени потпетици.


И удобен плетен џемпер може да биде дел од свечени комбинации.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.