Whatsapp престанува да работи: За два месеца овие корисници нема да можат да ја користат оваа апликација

Објавено на 6 септември, 2021 во 17:12

Апликација за размена на пораки и друга мултимедијална содржина, „WhatsApp“ за два месеци ќе престане да работи на некои постари модели на мобилни телефони.

Уреди што WhatsApp повеќе нема да ги поддржува се оние со Android верзија 4.0.4 или една од претходните верзии, како и модели на iPhone што работат на iOS-9 или една од постарите верзии на тој оперативен систем.

Овие модели на мобилни телефони нема да ја поддржат апликацијата:

Samsung: Galaxy Trend Lite, Galaxy Trend II, Galaxy SII, Galaxy S3 mini, Galaxy Xcover 2, Galaxy Core и Galaxy Ace 2.

G: Lucid 2, Optimus F7, Optimus F5, Optimus L3 II Dual, Optimus F5, Optimus L5, Optimus L5 II, Optimus L5 Dual, Optimus L3 II, Optimus L7, Optimus L7 II Dual, Optimus L7 II, Optimus F6, Enact , Optimus L4 II Dual, Optimus F3, Optimus L4 II, Optimus L2 II, Optimus Nitro HD и 4X HD и Optimus F3Q.

ZTE: Grand S Flex, ZTE V956, Grand X Quad V987 и Grand Memo.

Huawei: Ascend G740, Ascend Mate, Ascend D Quad XL, Ascend D1 Quad XL, Ascend P1 S и Ascend D2.

Sony: Xperia Miro, Sony Xperia Neo L и Xperia Arc S.

Alcatel: One Touch Evo 7

Apple: iPhone SE, 6s и 6s Plus

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.