Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

 Park fin

21.08.2020

На отворено, на платото пред Ликовен салон и паркотот „Каршијака“, вчера вечер, членовите на Клубот на писатели „Коста Солев Рацин“ им приредија уште една несекојдневна вечер на љубителите на пишаниот збор во Велес.

Poetinaslovna fin

Освен домаќините на традиционалната Поетска вечер поезија и проза читаа и нивни колеги , писатели од повеќе градови во државата. Гостите се членови на поетски друштва и клубови во градовите од кои дојдоа во Велес.

Poetinaslovna fin

Поетската вечер се одржа во рамки на Велешкото културно лето 2020 „ВелеСOOLтУра – Латитуда 41’ / Лонгитуда 21’”. Неа секоја година ја организираат Клубот на писатели „Коста Солев Рацин”, во соработка со Општина Велес./У.Ј

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново