Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

policija kavadarci29 годишна кавадарчанка пријавила во полиција дека нејзиниот поранешен сопруг врз неа извршил обљуба. Од полицијата го потврдија настанот.

„ Вчера во 9 часот во кавадаречката полиција беше пријавено дека околу 05 часот кога се враќала во својот дом жената  ја пресретнал нејзиниот поранешен сопруг (32 години) од Кавадарци кој извршил обљуба врз неа. Сторителот е приведен во полициска станица и известен е јавен обвинител од ОЈО-Велес “ информираат од МВР.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Во текот на вчерашниот ден околу 20 часот на автопатот Гевгелија - Неготино кај клучка за Демир Капија, патничко моторно возило „Мицубиши“ со германски национални ознаки, управувано од Џ.Н. (24) од с.Арачиново-скопско, излетало од коловозот. Во возилото се превезувале 15 мигранти (од Иран, Пакистан, Авганистан). Во незгодата нема повредени лица. Џ.Н. и мигрантите биле приведени за понатамошна постапка. Се преземаат мерки за расчистување на случајот./A.Д

Поврзани вести

Web banner Duma Izvorska Izvor na 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

15 (петнаесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/03/2019 година.