Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Сообраќајна несреќа се случила во Неготино на раскрсница со улиците „Ц.Кожинков“ и „Д.Груев“ помеѓу патничко моторно возило марка „Даихатсу Фероза“ со неготински регистарски броеви управуван од четириесет и осум годишниот А.К.од Неготино и седумдесет и осумгодишниот пешак Д.Ц.(78) од Неготино, во петокот вечерта околу 19 часот .

Несреќата се случила во момент кога возачот на „Даихатсу Фероза“ поради невнимателно враќање наназад го удрил пешакот. Тој по несреќата го пренел пешакот до Итната медицинска помош во Неготино од каде потоа поради сериозноста на повредите старецот како итен случај, бил транспортиран на скопските клиники. 

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица од општа надлежност во Неготино. Резултатите од увидот ќе треба да покажат што точно се случило на местото на сообраќајката и да послужат при расветлувањето на овој случај./У.Ј

Поврзани вести

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 25/09/2018 година.