Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

nenad fin

„Да останеме смирени и без паника да им дадеме поддршка на здравствените работници да се справат со болеста“, напиша на својот фејсбук профил,денеска, претседателот на Совеот на општина Велес Ненад Коциќ, веднаш штом министерството за здравство ги објави информациите со новозаразените тројца велешани со коронавирус.

„После појавата на Корона вирусот и во Велес, што беше и очекувано, нема точка на Земјината топка што може да се изолира, ќе ве замолам, кажам, неколку работи:

1. Да им посакаме бргу оздравување на заразените и добро здравје на сите.

2. Бројот на заразени може и да се зголеми.

3. Сите максимално да се придржуваме кон препораките на Владата и Министерството за здравство.

4. Да не шириме лажни вести и дезинформации, не реагирајте на провокации од злонамерници.

5. Да останеме смирени и без паника да дадеме поддршка на здраствените работници во справување со болеста.

Ви благодарам, ќе победиме“, напиша Ненад Коциќ.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново