Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

pendarovski zaev fin

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ќе го прими претседателот на Владата, Зоран Заев.

Средбата ќе се одржи Вила Водно во 16:15 часот, соопшти кабинетот на шефот на државата. Тоа ќе биде прва средба меѓу Пендаровски и Заев по инаугурацијата.

Поврзани вести

Web banner Duma Kozuvcanka Fakti 300x250px 01

Најново