Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

soncevo fin

23.05.2020

Сончево со мала до умерена локална облачност и со максимална температура до 25 степени. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, поизразен вдолж Повардарието. УВ=7. Таква е прогнозата на УХМР за денеска.

Во следните денови ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер. Во недела во попладневните часови ќе има локална појава на нестабилност со пороен дожд и грмежи. Понестабилно време се очекува во вторник и в среда.

tabelavreme fin

 

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново