Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

soncevoitoplo fin

11.08.2020

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне во планинските подрачја ќе има услови за изолирана појава на нестабилност.

Максималната температура до 35 степени. УВ=8. 

И во следните денови ќе преовладува сончево и топло време со услови за појава на изолирана нестабилност претежно во планинските предели. За време на викендот на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново