Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

poplavi fin

Силни врнежи и поплави низ цела Грција , јави Екатимемери.

Има сериозни поплави во западниот крајбрежен град Мандра , ситуацијата во регионот на Волос и во префектурата Магнезија, е алармантна .

Во реонот канали се поплавени околу 30 куќи, а патиштата се потопени .

 

Поврзани вести

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 25/09/2018 година.