Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

pinhed fin

28.04.2020

HBO работи на нова серија базирана на франшизата „Hellraiser“, пишува „Deadline“.

Филмската франшиза „Hellraiser“ започна во доцните 80-ти и го даде еден од најстрашните негативци на филмот: глава полна со игли по име „Пинхед“, лидер на група чудовишта кои крадат души од алтернативна димензија позната како „Cenobites“. Франшизата вклучува 10 филма, вклучително и „Hellraiser: Judgment“ од 2018 година.

Оваа серија на HBO ќе биде продолжение на франшизата „Hellraiser“, а не римејк, со Дејвид Гордон Грин во режија на пилот-епизодата, како и уште неколку воведни.

Грин има искуство со хорор жанрот, има работено на филмот „Halloween“ од 2018 година, а порано работел и на HBO, но само на комедии како „The Righteous Gemstones“, „Vice Principals“ и „Eastbound & Down“.
Засега нема други информации за серија.

 

 

SEMM baner MK

lifer gif 300x250 Duma

 

Duma Banner

ezgif.com video to gif1

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

Почитувани,

Општина Велес ја известува јавноста дека Градскиот пазар во Велес наместо во вообичаените пазарни денови, отворен е за работа секој ден, од понеделник до недела, од 07:00 до 14:00 часот.

Претходно донесените мерки за Градскиот пазар сè уште се на сила.

Малиот пазар во Нова населба останува затворен за работа, затоа што сè уште не се создадени услови за негово повторно отворање.

Општина Велес упатува апел до сите жители на општината за почитување и придржување кон мерките за превенција и заштита од ширење на Ковид-19 (коронавирус).

Јавното здравје е заедничка одговорност.

Со почит,

Општина Велес

 
   
   
   
   

Најново