Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Следните знаци од Зодијакот се препознатливи по енергијата, позитивниот став во животот и авантуристичкиот дух.

Она што најдобро ги опишува е потребата да бидат во центарот на вниманието, но тоа никогаш не го прават намерно или нападно. Едноставно тие како магнет ги привлекуваат луѓето околу себе кои уживаат во нивно друштво.

Овен
Овните сакаат големо друштво, а ни една забава не може да помине без нив. Луѓето ги сакаат поради големата енергија како и специфичниот хумор кој никого не го остава рамнодушен. Сепак, тие не бегаат од интелектуални теми, па со нив можете да разговарате за што и да е.
Припадниците на овој знак ги опишува фразата : „Еднаш ќе се обидам се!“

Вага
Вагите секогаш ќе ги најдете во голем круг луѓе, имаат многу пријатели и познаници. Тие обожаваат бурни журки на кои ќесто знаат да изгубат контрола. Додека прад непознати се стегнати, во познато друштво се потполно спонтани и ќе ја покажат најзабавната страна на личноста. Многумина ги ценат како отворени луѓе со ведат дух.

Стрелец
Припадниците на овој знак се познати по тоа што мразат досада, па често менуваат друштва. Тие бараат забава и секогаш се први на листата кога се прави список луѓе за забава. Нивната подготвеност за авантура ги издвојува од другите знаци, како и широкиот спектар на интерес.

peskaravel

deltaprom

malina

babuna1

Поврзани вести

Kozuvcanka NG 300x250 Duma

veles2

gradsko1

caska

JPVLISICE

romantik1

jkpsvetinikole

crvenkrst2

vmro

biblioteka

fokus1

teatar

sekerce

gradinka

macaovcarova

konsalting

АПЕЛ ЗА ПОМОШ НА СЕМЕЈСТВОТО МАНЕВИ

На 20 декември 2019 година во пожарот што изби во комплексот Варналиите, во Велес, на улица: „Јован Наумов Алабакот“ целосно е оштетена и куќата со реден број 10 на семејството Маневи во која живееја Љубица и Бојан. Огнот ги пеплоса покуќнината, мебел, технички апарати и гардероба. Тие немаат каде да живеат. Засега се згрижени кај роднини. На Љубица и Бојан им е потребна граѓанската помош и поддршка. Граѓани, да му покажеме на ова семејство, дека не е само во загубата на имотот. 

Пред и за време на новогодишните и божикни празници, секој од Вас колку што може нека донира на сметка 210-5016284563-22, депонент НЛБ Тутунска Банка АД Скопје. Сопственик на сметката е Манева Љубица со живеалиште на ул. Јован Наумов Алабакот број 10 во Велес. Број на повикување за физички лица е 289, за правни лицае 262, со назнака донација.

За добронамерните граѓани надвор од Македонија уплатите можат да се вршат на IBAN Code MK7210501628456322, SWIFT TUTNMK22.

Најново