Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

dnevenhoroskop fin

Средата ќе биде ден на тестирање. Ќе мораме да бидеме внимателни во работата, во комуникацијата и нема да има искушенија. Видете повеќе во нашиот дневен хороскоп.

Овен
Едвај нешто ќе ве присили да побрзате денес, и тоа е единствената вистинска тактика што треба да ја барате. Чувајте се смирени и обрнете внимание на деталите. Бидете внимателни да не ги освоите ако сакате да бидете комплетни.

Бик
Воздржете се од какви било промени поврзани со вашиот бизнис или професија. Тие, најверојатно, ќе тргнат наопаку, колку и да се привлечни за тебе. Не дозволувајте си себе дополнителни трошоци.

Близнаци
Сметајте дека денешниот ден може да се постави за да се тестира колку далеку може да се борите со искушенијата. Секогаш ќе бидете предмет на флертување, комплименти, внимание од сите страни. Реагирајте за да не се повредите.

Рак
Ќе морате да се справите со сериозни работи, а некои од вас постојано ќе ви го одвлекуваат вниманието. Забавувајте се, но не заборавајте дека треба да се занимавате со одговорни случаи. И искористете го вашето чувство за хумор за да излезете од досадни ситуации.

Лав
Како во вселенски шатл ќе се чувствувате денес. Ќе мора постојано да го префрлате своето внимание од една во друга тема, од една задача до друга. Впрочем, ќе сторите сé што е подобро од добро, но на крајот од денот ќе се чувствувате “исцедено”.

Девица
Размислете прагматично и не бидете ентузијасти за премногу интересни идеи. Слушајте сè, но веднаш не реагирајте и не се обидувајте да учествувате во сите иницијативи. Некои од нив ќе бидат навистина лоши за вас.

Вага
Вие сте во основа идеалисти, но оваа недела ќе бидете уште повеќе. Реалните слики ви изгледаат бајковидни, но дали се обоени во црно или во бело оценувате според моментот и за жал, не секогаш правилно. Слушајте ги препораките на своите блиски, ќе ве вратат во реалноста.

Скорпија
Настанот ќе влијае на вашите контакти. Не е невозможно стариот познаник да ве разочара вас или новиот да биде исклучително привлечен. Не ги одложувајте своите задачи, туку продолжувајте ги нивните рокови.

Стрелец
Официјалните задачи ќе бидат решени на стандардна основа, но во романтичните односи се очекуваат изненадувања. Можеби ви изгледа неверојатно, но ќе се простите од далечно старомоден прекршок, и ќе ти биде тешко да прифатите мала грешка за новиот пријател.

Јарец
Вашето расположение е нестабилно и нервозно. Ќе бидете изненадени ако реагирате несреќно, па затоа е подобро да се дистанцирате ако сметате дека е тешко да ги контролирате емоциите. И не заборавајте, “тишината е злато”.

Водолија
Личноста која ќе се грижи многу ќе го критикува и целосно ќе го расипе вашето расположение. Размислете дали аргументите се разумни пред да се лутите воопшто. Никој не е безгрешен, прифатете ја ситуацијата со смисла за хумор.

Риба
Малку внатрешна борба е пред вас, што може да се нарече борба против приоритетите. Ќе треба да ја одберете најважната работа. Ќе морате да го балансирате семејството, професионалните обврски и пари, на пример. Следете ги вашите принципи.

Поврзани вести

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

 

Најново

 
   
   
   
   

rontis

 

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи:

Техничар  во оддел за  одржување

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • ССС (Електро- техничар,  Машински техничар и др. сродни занимања)
  • Познавање на англиски јазик ќе се смета за предност
  • Познавање на работа со компјутери
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  infomk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Техничар, најдоцна до 30/11/2018 година .

 

rontis

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи:

Mагационер

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство
  • Познавање на англиски јазик, Возачка дозвола „В“ - категорија

  и поседување на сертификат за управување со виљушкар ќе се смета за предност

  • Вработувањето е на определено време, со можност за трансформација на неопределено време.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  infomk@rontis.com  или на адреса:                              ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Магационер, најдоцна до 30/11/2018 година.

 

rontis

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија – Велес

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/11/2018 година.