Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

horoskop fin

Овен
Очекувајте добри вести. Ќе бидете расположени и ориентирани кон достигнување на целите и ништо нема да ве сопре. Поработете уште повеќе на односот со колегите. Потребна ви е беспрекорна соработка. На љубовно поле владее безгрижна атмосфера. Можна е промена на работното место, особено ако веќе подолго време посакувате промена на работата.

Бик
Претерувате со вашата суета или премногу се фалите пред другите. На некои тоа можеби ќе им изгледа симпатично, а некои ќе бидат изнервирани. На деловно поле, вашите шефови се подготвени да ви излезат во пресрет и покрај тоа што можеби не е праведно. Почитувајте го го нивниот став. Премногу сте горделиви и тврдоглави, спуштете се на земја.

Близнаци
Нема да се откажете сѐ додека не го остварите она што го сакате на деловно поле. Многу сте упорни. Ако сте сингл, може да очекувате ново познанство со личност која отворено ќе ви покаже што чувствува кон вас. Доколку сте во врска, конечно ќе ги решите проблемите од минатото со саканата личност и вашиот однос значително ќе се подобри.

Рак
Време е размислувања и соништата да ги преточите во реалност. Замислете се себеси како остварувате ваша голема цел и тоа навистина ќе го направите. Денес ќе можете да го реализирате она што го визуализирате. Не се плашете да сонувате големи соништа, понекогаш, тие се остваруваат. Крајот на денот посветете им го на нештата кои ве прават среќни.

Лав
Денес ќе бидете добар лидер и ќе дадете сè од себе за да бидетте што подобри во она што го работите, бидејќи воопшто нема да ви недостасува мотивација. Својата мотивација и страст лесно ќе ја пренесувате и на другите. Во љубовта неповолен ден. Ги криете емоциите од личноста што ве привлекува. И таа го прави истото. Двајцата го истражувате теренот.

Девица
Можно е до вас да дојдат некои приказни и муабети кои не се вистинити, пред да реагирате проверете. Ако сте сингл, сè уште сакате да останете во таа позиција, едноставно во љубовта нема да бидете заинтересирани за нови познанства. За оние што се во врска или во брак, во љубовта можно е да дојде до кризен период полн со кавги.

Вага
Во љубовта можно е да не сте задоволни со емотивната ситуација. Ќе имате многу енергија во текот на целиот ден и нема да ви претставува проблем цело време да летате од една на друга страна. Освен тоа, ќе бидете многу посветени и заштитнички настроени кон луѓето кои ви се мили и блиски. Ќе сакате на сите да им помогнете, на овој или оној начин.

Скорпија
Многу важен ден за оние кои се сами – имаат голема шанса да запознаат некого па дури и да се вљубат. Иако напредокот ќе се одвива малку побавно, на крајот ќе бидете задоволни, среќни и насмеани. И тимската работа се исплати, а вие, сепак, сте тимски играч и тоа ќе ви донесе успех. Со позитивна енергија и на крај да излезете од хронични болести.

Стрелец
Пред вас е позитивен ден кој може да ви донесе некои добри вести. Јасно ви е дека односот со саканата личност оди во погрешен правец, но и вие веќе не знаете како да го смените. Избегнувајте пороци. Чувствителност во желудникот. Поволен ден за работна комуникација. Ако сте слободни, може да очекувате ново познанство кое ќе ви биде симпатично.

Јарец
Среќата е на ваша страна кога станува збор за работата. Може да се надевате дека ќе бидете многу задоволни од завршената работа денес. Ги решивте проблемите кои ги имавте со саканата личност и подготвени сте да продолжите понатаму заедно, посилни од кога било. Ако сте сингл, низ интересна комуникација со личноста која ви се допаѓа успевате да ја шармирате.
Водолија

Риби
Многу е веројатно дека ќе се натпреварувате со саканата личност околу надмоќ во врската. Тврдоглавоста нема никого да направи среќен. Ќе верувате дека сте на добар пат, но вашите реакции ќе бидат необмислени. Парите и комуникациите ќе бидат главни обележја на работниот ден. Ќе се занимавате со финансиски теми. Главно добро ќе се снаоѓате.

 Нова 2020

 ДЕЛТА ПРОМ 1

 2021 со честитки за Божиќ и стара Нова година

 и благосостојба во домот и успех во работата

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

NOVOGODISENBANERSINALCO

 Fokus

viber image 2020 12 24 14 00 26

viber image 2021 01 02 09 31 36

from samantha howells 1

from samantha

 Романтик

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 1

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 2

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 4

opshtina chashka

 посакува Среќна 2021 година

 Нова 2021 честит Божиќ и Стара Нова година 4

 
   
   
   
   

Најново