Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Lekprotivkaslica fin

28.10.2020

Природниот лек е ефикасен за бронхитис, ларингитис и напорната кашлица и за возрасни и за деца.

Потребни состојки:

-eдна лажица маслиново масло
-eдна лажица мед
-eден жолчка
- 1/4 лажичка сода бикарбона
- 250 милилитри млеко

Начин на подготовка

Се вари млекото на тивок оган. Откако ќе го сварите, ставете го настрана да се излади. Во млекото се додаваат маслото, медот и сода. Добро промешајте.

Пијте го навечер пред спиење најмалку пет дена.

 

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново