Корисни совети за чиста бања од велешанката Менче Кузманова

Објавено на 3 ноември, 2021 во 17:05

Велешанката Менче Кузманова исто така можете да ја ангажирате за одржување на хигиената во домот или во деловен простор. За начинот на кој најлесно може да се исчисти, дезинфицира, да се одржи хигиената и уреденоста на еден значаен дел од просторот во домот, поточно на бањата, Кузманова советува за потребна од изворот на видот на дезинфекционите средства. Исто така квалитетот на средството со коешто се постигнува седумдневно сузбивање на бактериите и неутрализирање на мирисот што, не секогаш е пријатен за вдишување преку користење на освежувачите на воздух.

Слушнете го целосниот разговорот со Кузманова и доколку ви е потребна помош обратете и се на нејзиниот моб.тел број 075/274-850.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.