Велешкиот афористичар Коки со шест нови афоризми

Објавено на 16 јануари, 2023 во 12:44

„Драги читатели на веб порталот Дума.мк уживајте во новите шест афоризми. Смејте се и ширете само позитивна енергија“, вашиот Коки.

Во продолжение новите афоризми:

-Физиолошки гледано, женскиот мозок е полесен, но за разлика од машкиот, решен е пофункционално.

-Комшијата е затоа да ви се најде тогаш кога сте во невоља, но меѓутоа мошне непријатно е ако тој ви се најде в кревет.

-Единствено на вљубениот нудист не можат да му се сокријат чувствата.

-Комшијата ми вели дека пуши цигара само после секс, еве година наназад не сум го видел да стави в уста ниту една цигара.

-Разликата меѓу атомската и секс-бомбата се состои во тоа што првата има полна, а втората…празна глава.

-Во Отоманската Империја постоеле аги, но и денес кај нас, во Повардарската епархија, се уште опстојува и функционира неприкосновениот и уникатен ага, агата Ангел.

Афористичар

Никола Бошков – Коки

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.