63-годишна жена касната од куче скитник

Објавено на 10 март, 2023 во 13:51

63-годишна жена била касната од куче скитник во текот на вчерашниот ден, информираат од СВР Велес.

„На 09.03.2023 во 17.20 часот во Полициската станица Велес, Ј.Т.(63) од Лозово пријавила дека на ул.„Благој Ѓорев“ во Велес била касната од куче скитник“, стои во соопштението на СВР Велес испратено до медиумите.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.