Адвокатот Нино Николов нов в.д директор на Здравствен дом Велес

Објавено на 21 март, 2023 во 15:17

Дипломираниот правник со положен правосуден испит Нино Николов е нов в.д директор на ЈЗУ Здравствен дом Велес. Триесет и шест годишниот велешанец доаѓа од адвокатската фела.

Него го именуваше министерот за здравство д-р Фатмир Меџити, за вршител на должноста на јавната здравствена установа се до изборот на нов раководител.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.