Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Stojanovski fin

Со грант во висина од 516.391,00 денари од Амбасадата на Полска во Северна Република Македонија ќе се инсталира ново парно греење во детската градинка во населба Чашка.

Градоначалникот на Општина Чашка, Горан Стојановски го потпиша договорот со амбасадорот на Република Полска во Северна Македонија, г-дин Војциех Тицињски по работната средба во амбасадата во Скопје.

Реализацијата на проектот ,,Деца со насмевка - инвестиција во градинка во Општина Чашка" ќе им овозможи на најмалдите жители во општината, згрижени во клонот на детската градинка „Димче Мирчев“, подобри услови за дневен престој./У.Ј

 

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново