Деведесетгодишник се изгубил додека берел печурки, го нашла полицијата и го предала на семејството

Објавено на 7 септември, 2020 во 09:58

pecurkite fin

07.09.2020

Деведесет годишниот Б.А од Скопје се изгубил во саботата на 5 септември додека берел печурки во атарот на село Црешнево. Тој залутал по планината кон селото Богомила.

Старецот излегол од дома претпладнето околу 10 часот но не се вратил дома вечерта.

Семејството во 20 и 30 часот пријавило во полиција дека Б.А не се вратил дома и не можат да го најдат.

Била превземена акција од полициските службеници во полициското одделение Чашка кои трагајќи по Б.А го пронашле во близина на село Богомила. Тој бил во добра здравствена состојба и бил предадено на семејството.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.