Две тепачки во Кавадарци

Објавено на 4 јуни, 2021 во 12:17

Во денешниот полициски билтен, евидентирани се два физички напади во Кавадарци. Првиот бил пријавен во полициска станица Кавадарци од 38 годишна кавадарчанка С.В, која објаснила дека била физички нападната од Ш.Ј од Кавадарци. Случајот го пријавила околу 20:00 часот, вчера, и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Неколку часа подоцна, во полициската станица бил пријавен уште еден физички напад. Дваесет и пет годишниот А.О од Кавадарци објаснил дека на улица „Страшо Пинџур“ бил нападнат од негов врсник Ф.В.  По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.