Едукативна работилница на СВР Велес во Неготино

Објавено на 22 март, 2023 во 11:16

Ученици од осмо и деветто одделение од ООУ „Страшо Пинџур“ во Неготини, вчера, присуствуваа на едукативна работилница на тема „насилство во училиштата“, „врсничко насилство“. Фокусот на работилницата бил ставен на сајбер булингот како и начините и методите кои треба да се користат во справување со овој вид на девијантно однесување помеѓу младите и превенција од него.

Едукативната работилница била спроведена од страна на полициски службеници од Отсек за превенција при Сектор за внатрешни работи Велес.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.