Физички нападната жена во близина на Притовпожарниот дом во Велес

Објавено на 18 јануари, 2022 во 11:04
Фото: Google maps

Дваесет и едно годишната А.Н.К од село Горно Оризари, велешко, била физички нападната од М.Т (29) од село Пухче, штипско, вчера, околу 12:00 часот, на улица „АСНОМ“ во близина на Противпожарниот дом во Велес.

Случајот бил пријавен во Сектор за внатрешни работи Велес и по целосно документирање на ќе биде поднесена соодветна пријава.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.