Градоначалник Колев: Каде беа советниците на СДСМ да реагираат кога на ист начин Коцевски вработил околу 60-тина лица во општина Велес

Објавено на 14 март, 2022 во 21:19
Фото: Архива на Дума.мк – градоначалник Марко Колев

Градоначалникот на општина Велес, Марко Колев одговори на денешните прозивки на советничката група на СДСМ во Совет на општина Велес, поврзани со потпишаниот договор за времени вработувања на работници со Агенција „Партнер“ од Скопје како и за невработување на кадар во училиштата во Велес. Во демантот Колев пишува:

Во прилог на демантот Колев ги стави на увид на јавноста договорите коишто неговиот претходник, градоначалникот Аце Коцевски, ги потпишал со „Зета“ во 2018 година и со истата Агенција, со „Партнер“ во 2019 и 2020 година.

Убавка Јаневска

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.