Групна тепачка на Плоштад „Којник“

Објавено на 13 септември, 2023 во 11:45

На Плоштад „Којник“ во Велес, вчера, настанала физичка пресметка помеѓу четворица велешани, поточно, дваесет и девет годишниот Б.С и шеесет и пет годишниот С.Б од една страна и дваесет и едно годишниот А.Ј и една година помладиот Ј.М од друга страна.

Сектор за внатрешни работи Велес соопшти дека тепачката била пријавена околу 15:50 часот. Се работи на расчистување на случајот по што ќе следува соодветна пријава.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.