Хуманитарен Велигденски базар во Велес (фото)

Објавено на 13 април, 2023 во 13:53

Бојадисани велигденски јајца и рачно изработени творби со мотиви на најголемиот христијански празник изработија учениците од основните и средните училишта во Велес. Нивните рачни изработки денеска беа изложени на штандови на Хуманитарен Велигденски базар во Велес.

Базарот се одржа на платото на велешки Театар „Јордан Хаџи Константинов Џинот“. Беше организиран од Општина Велес и посетен од голем број на граѓани.

Собраните средства ќе бидат наменети за хуманитарни цели.

Убавка Јаневска

Фото галерија:

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.