Кај кавадарчанец пронајдени марихуана и прашкаста материја

Објавено на 6 мај, 2022 во 11:25

Полициски службеници од ОВР Неготино, вчера, го лишеле од слобода триесет и едно годишниот М.А од Кавадарци.

– При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и бела прашкаста материја, пишува во дневниот билтен на МВР.

Од Министерство за внатрешни работи информираат дека по целосно документирање на случајот против аквадарчанецот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.