Кавадарчанец физички ја нападнал својата сопруга

Објавено на 6 септември, 2022 во 12:40

Педесет и седум годишниот А.Р од Кавадарци по кратка расправија на 2 септември, физички ја нападнал неговата 48 годишна сопруга. Случајот во Одделение за внатрешни работи Кавадарци бил пријавен вчера, 5 септември, по што полициски службеници го лишеле од слобода кавадарчанецот.

Од Сектор за внатрешни работи Велес информираат дека по целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.