Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Kavadarci fin

27.09.2020

Четворица од Кавадарци по еден од Росоман и Неготино се новите позитивни случаи на ковид 19 во последните 24 часа, потврдија од ЦЈЗ.
Ново заболените се на возраст од 38 до 61 година.

"Едно лице на возраст од 50 години е хоспитализирано на инфективно одделение во болницата во Велес. Останатите се со симптоми но на домашно лекување. Само едно лице од новите позитивни било во контакт со позитивен, а останатите не знаат како се заразиле" информира епидемиолог д-р Ристе Јовановски./А.Д

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново