Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

policiskastanicaKavadarci fin

28.09.2020

Рано утринава, во 02.15 часот во Полициската станица во Кавадарци било пријавено дека на регионалниот пат Мушев Гроб- Кавадарци. патничко моторно возило „голф“ со неготински регистарски ознаки, управувано од А.Р.(20) од Неготино излетало од сообраќајна лента.

Во незгодата, 17- годишна сопатничка од Кавадарци се здобила со тешки телесни повреди, а возачот се здобил со телесни повреди констатирани во Општата болница Кавадарци.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Кавадарци./А.Д

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново