Казнети 18 пешаци на подрачјето на СВР Велес

Објавено на 11 мај, 2022 во 12:27

На подрачјето на Сектор за внатрешни работи Велес, вчера, била спроведена пет часовна акциска контрола за санкционирање на прекршоци коишто ги прават пешаците во сообраќајот.

-Од 09:00 до 14:00 санкционирани се 18 прекршоци од кои седум во Велес, осум во Кавадарци и три во Неготино, пишува во дневниот билтен на Министерство за внатрешни работи.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.