Казнети 51 пешаци во Велес

Објавено на 16 февруари, 2022 во 11:35

На подрачјето на Сектор за внатрешни работи Велес во текот на вчерашниот ден била спроведена четиричасовна акциска контрола за санкционирање прекршоци шти ги прават пешаците.

– Притоа, биле констатирани и санкционирани 51 прекршоци, стои во дневниот билтен на Сектор за внатрешни работи Велес.

Оттаму апелираат дека засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.