Малолетно дете физички нападнато на игралиште во Велес

Објавено на 22 февруари, 2023 во 13:17
Фото: Архива на Дума.мк

Сектор за внатрешни работи Велес информира дека четириесет годишната велешанка М.Т, вчера, 21 февруари, во 18:00 часот пријавила дека претходниот  ден околу 19:00 часот на игралиште во средно училиште во Велес, нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од Л.С, М.Н и еден малолетник.

Оттаму додаваат дека се работи на расчистување на случајот.  

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.