Маж пронајден починат во неговиот дом во Горно Оризари

Објавено на 1 јуни, 2023 во 09:43
Фото: Архива на Дума.мк

Четириесет и две годишниот С.К од село Горно Оризари, велешко, во вторникот, на 30 мај, бил пронајден починат во домот, соопштија од Сектор за внатрешни работи Велес.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство, а по наредба на Јавен
обвинител телото на починатиот било дадено на одбукција.

Случајот во СВР Велес бил пријавен на 30 мај, околу 18:00 часот.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.